Fotožurnalisto darbas sovietmečiu

black and silver camera lens

Neilgas, prablaivinantis Romano Jarovicino pasakojimas apie fotografiją sovietmečiu ir jo darbą spaudoje Nižnij Novgorode netrukus po Sovietų Sąjungos žlugimo. Analoginės fotografijos būrelio puslapyje jis rašo apie siaubingą, bet vienintelę prieinamą sovietinę foto techniką, kurią jam teko naudotis dar kelerius metus net atsivėrus pasauliui. Darbe jis turėjo mažiausiai du Zenito fotoaparatus, jeigu vienas staiga užsikirstų ir dar du išardytus arba ardomus atsarginėms dalims.

I must say, I never came to a shoot with just a single Zenit-E body – you might as well have gone without a camera at all.

Japoniškos technikos Sovietų Sąjungos propaganda užsipirko tik prieš Maskvos olimpiadą ir tokius fotoaparatus gavo tik rinktiniai fotožurnalistai.

It’s not a secret that in the days of the USSR, pro photojournalists didn’t use Soviet-made gear to take newspaper pictures. They used Nikon FNikon F2 and Nikon FM SLRs, which were bought by the government for propaganda. Before the 1980 Olympic games in Moscow, the newest Nikon F3 gear was bought for TASS and APN agencies and for several state newspapers.

Romanas ir daugiau parašė apie neromantišką mėgėjiškos fotografijos kultūrą sovietmečiu, medžiagas, juosteles, kurios buvo nieko vertos, nors galėjai jų gauti kilometrai, labai labai brangius fotoaparatus, neįperkamus objektyvus ir pan

Amateur Photography in the USSR: Part One

Amateur Photography in the USSR: Part Two

Jis aprašo techninę fotografijos pusę (o toks hobis ir buvo laikomas techniniu visų pirma) ir tame yra daug panašumų su sovietiniais motociklais, kuriuos esu čiupinėjęs: prasta, nuolat gendanti senos vakarietiškos technologijos kopija, bet kitos nebuvo.

Keli kadrai su sovietiniu objektyvu ir Olympus E-M1 m2, spalvos visai nieko kol nereikia keisti diafragmos – uždarant spalvos pilkėja. Aštrumas ne klinikinis, kampai labai minkšti.

Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *